Sık Sorulan Sorular

1- Scriptlerimiz kaç domainde kullanılabilir ?
Scriptlerimiz domaine lisanslıdır, her bir domain için yeniden lisans satın almanız gerekmektedir. Sipariş verilen script, siparişte belirtilen domaine lisanslanır.

2- Sipariş verdiğim scriptimde domain lisans değişikliği yapabilir miyim ?
Sipariş verdiğiniz scriptinizin kurulumu yapılmadıysa veya script dosyaları tarafınıza teslim edilmediyse bizimle iletişime geçerek domain değişikliği yapabilirsiniz. Kurulumu yapılan veya script dosyaları teslim edilen siparişlerde domain lisans değişikliği yapılamamaktadır. Bu durumda yeni domain için yeniden sipariş verilmesi gerekmektedir.

3- Scriptlerde periyodik ödenmesi gereken bir ücret var mı ?
Scriptlerimiz ömür boyu lisanslı olarak satılmaktadır. Bir kere satın aldığınız scripti lisanslanan domainde ömür boyu kullanım hakkına sahip oluyorsunuz. Aylık veya yıllık herhangi bir ödeme bulunmamaktadır.

4- Scriptleri istediğim sunucu veya hostingde barındırabilir miyim ?
Scriptlerimizi dilerseniz bizden hosting hizmeti alarak, dilerseniz farklı bir hosting hesabında barındırabilirsiniz. Scripti çalıştıracağınız sunucuda ioncube eklentisinin güncel sürümünün kurulu ve aktif olması gerekmektedir. Günümüzde hosting hizmeti veren firmaların bir çoğunda ioncube kurulu olarak gelir. Ioncubenin kurulu olmadığı hostingler için de firmaya talep oluşturup kurdurtabilirsiniz.

5- Scripti satın aldıktan sonra teknik destek veriyor musunuz ?
Scriptlerimizi satın alan her müşterimize 6 ay boyunca ücretsiz teknik destek hizmeti veriyoruz. Bizden kaynaklı hata ve eksiklere müdahale edip güncellemesini ücretsiz yapıyoruz. Bizden kaynaklı olmayan ve ürünümüzün bağlı olduğu yazılımlarının güncellenmesi durumunda (whmcs veya wordpress versiyon güncellemeleri gibi), ara versiyon güncellemeleri teknik destek kapsamında olup ana versiyon güncellemelerinden ekstra güncelleme ücreti talep edilebilecektir. Whmcs üzerinden örnek vermek gerekirse; whmcs 5.3 den 5.4e güncelleme çıkardığı durumda eklentimizde bozulma olursa teknik destek kapsamında ücretsiz güncellemeniz yapılacaktır ama whmcs 5.x versiyonundan 6.x versiyonuna güncelleme için ekstra yazılım güncelleme ücreti talep edilebilir.

6- Scriptlere özel modül, tasarım veya geliştirme yapıyor musunuz ?
Scriptimizin genel özellikleri dışında kalan, özel modül, tasarım ve geliştirme isteklerini ücret karşılığı yapıyoruz. Sıfırdan size özel bir tema ya da modül için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

7- Script kodlarını şifrelimi veriyorsunuz, müşteriler sisteme müdahale edebilir mi ?
Sipariş vermiş olduğunuz scriptin tema ile ilgili dosyalarını (moduller, html, css, js vb. kısımlarını) şifresiz olarak teslim ediyoruz. Eğer html ve css bilginiz var ise scriptin tasarımını kendinizde baştan sona değiştirebilirsiniz. Tema dosyaları kısmı dışında kalan, yönetim paneli ve yazılımsal dosyaları domaine lisanslı şekilde şifreli teslim ediyoruz.

8- Sipariş sonrası aşamalar nelerdir ?
Hostu bizden aldıysanız, domain name server ( ns ) bilgilerinizi ns1.ykdsoft.com ve ns2.ykdsoft.com olarak güncelleyip tarafımızı bilgilendirirseniz hosting ve scriptiniz en kısa sürede kurulup teslim edilecektir. Scripti farklı bir firmada host edecekseniz ise, ödemenizi yaptıktan sonra Ödeme Bildirimi formunu doldurunuz. Ardından destek@ykdscript.com adresine, sitemize kayıtlı email adresinden ftp ve hosting panel bilgilerinizi gönderiniz. Scriptiniz kurulup tarafınız bilgilendirilecektir. Dilerseniz, script dosyalarını tarafınıza gönderebiliriz kurulumu kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

9- Siparişim ne zaman teslim edilir ?
Ödemesi onaylanan ve kurulum talebi yapılan siparişleriniz 1 saat ile en geç 24 saat arasında kurulup tarafınız bilgilendirilecektir.

10- Domainimi daha almadım sipariş verebilir miyim ?
Scripti hangi domainde kullanacağı belli olmayan müşterilerimiz sipariş verirken domain kısmına sonrabelirtilecek.com yazarak sipariş verebilirler ve domainleri belli olduğu zaman ise scriptin kurulumunu veya teslim edilmesini talep edebilirler. Domaine kurulan veya dosyaları teslim edilen scriptlerde domain lisans değişikliği yapılamamaktadır.

11- Scriptlerinizin teknik özellik ve gereksinimleri nelerdir ?
Scriptlerimizin tamamı php yazılım dili ile yazılmış olup ioncube ile domaine lisanslanmaktadır. Scriptlerimizin hostinginizde sorunsuz çalışabilmesi için, sunucunuzda apache, php 5+, mysql, ioncube yazılımlarının kurulu ve aktif olması gerekmektedir. Tüm scriptlerimiz sef link yapısı kullandığından dolayı sunucu apache ayarlarınızda htaccess kullanımı ve rewrite_mod aktif olmalıdır. Scriptlerimiz günümüzdeki hosting firmalarının bir çoğunda problemsiz olarak çalışmaktadır.